CCTV Kamera Sistemleri

IP ANALOG KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ

Güvenlik kameraları hızlı gelişen teknoloji sayesinde günümüzde en güvenilir, sağlam ve garantili sonuçlar veren gözetim aracıdır. İstenmeyen herhangi bir olumsuz eyleme karşı bu sistemler kullanılmaktadır. Konut, ofis, işyeri, AVM ve daha bir çok alanda pek çok durumu gözetleyebilmek ve kontrol altında tutabilmek için güvenlik kameraları kullanılır.

Kullanılacak olan mekan ve durum için sabit ve hareketli seçenekleri bulunan güvenlik kameraları müşteriye tercihte kolaylık sağlamaktadır. Sabit kameralar sürekli izlenen ortamlar için kullanılır. İzleme yapılacak bölge kameraların tercih edilmesinde önemlidir. Bunun için kullanılacak bölgenin genişliği ve uzunluğuna göre uygun lensler ile beraber çalışır. Hareketli kameralar ise yatay ve dikey kullanılabilen, zoom yapılabilen ve uzaktan kumanda ile yönlendirilebilen kameralardır. İç veya dış mekan fark etmeksizin kurulabilen güvenlik kameraları özellikle iş yeri sahipleri için büyük kolaylık imkanı sunar.

Güvenlik kamera sistemi kurulumunda cihazın kalitesi kadar yardımcı ekipmanlarında dikkatli seçilmesi gerekir. Görüntü taşıyıcı kablo ve aksesuarların kalitesi de uzun süreli sorunsuz ve kaliteli görüntüler yansıtabilmek için son derece önemlidir. Yanlış ortamlarda ihtiyaç dışı uygun olmayan özellikteki kamera seçimi yapılırsa sonuç hiç de hoş olmayabilir.

Güvenlik her ne şart olursa olsun önemli ve hayat kurtarıcıdır, sistemin düzgün ve kusursuz bir şekilde sağlanması isteniyorsa ihtiyaca yönelik güvenlik kameraları tercih edilmeli ve konusunda eğitimli, deneyimli ve uzman kişiler tarafından kurulum sağlanmalıdır.